Staff

TEACHING STAFF

Martin Grant

Headteacher

Mandy Kellegher

Deputy Headteacher 

Pauline Millar

Assistant Headteacher 
-Inclusion leader (SENCO, LAC, G+T, EAL)
-Designated safeguarding lead

Nicola Crompton

Assistant Headteacher
-Foundation Stage and KS1

Ben Haigh

Assistant Headteacher
-KS2

James Sharp

Y5 Class Teacher
-Subject leader (Maths)
-P4C development

Rebecca Harris

Y6 Class Teacher
-Subject leader (English - Writing)

Beth Jurgensen

Y6 Class Teacher

Runa Hussain

Y1 Class Teacher
-Subject leader (Computing)

Chameli Chowdhury

Nursery Teacher

Maria Anemouri

Y3 Class Teacher

Nazifa Ahmed

Y2 Class Teacher

Michelle Hamlet

Y1 Class Teacher

Emma Bilton

Y2 Class Teacher

Siodhna O'Dowd

KS2 Support Teacher
-Subject leader (Creative Arts)

Sarah Needham

Y6 Support Teacher
-Subject Leader (Science)

Josie Smith

KS1 Support
-Subject Leader (English - Reading)

Justin Cantwell

PE Teacher

Joanna Finill

Y5 Class Teacher

Fiona Hazelton

PE Teacher

Reshma Begum

Reception Class Teacher

Maria Markwardt

Reception Class Teacher

Sandeep Mudhar

Y4 Class Teacher

Amy Strode

Y4 Class Teacher 

Alex Hodge

Y5 Teacher

SUPPORT STAFF

Karen Wood

School Business Manager

Jennifer Cox

Office Manager

Gerry Cameron

Admin Assistant

Emma Hubble

Receptionist and Admin Assistant

Tashanna Egbochue

Senior Inclusion Officer 

Jhorna Ahmed, Monica DiPiazza, Thuy Luong, Tania Begum, Jumara Begum

Nursery Nurses 

Emma Abbas, Kelly Banks, Kathy Barlow, Syeda Begom, Linda Brewer, Sue Crowe, Betty Davis, Sara Kavalierou, Ann Morrison, Lisa Mortimer, Halima Rob, Amy Royer, Annette Walker, Lobiart Whyberd, Asma Ahmad, Nina Sapankevych, Kemi Adeshina

Teaching Assistants

Kelly Banks, Amy Royer

Cover Supervisors

Kelly Banks

Senior Meals Supervisor

Kathy Barlow, Syeda Begom, Linda Brewer, Shahanara Hussain, Bernie O’Keeffe, Sara Kavalierou, Ann Morrison, Michelle Onslow, Amy Royer, Husnara Begum, Mashudatur Rahman, Razia Khan, Sarah Tatum

Meals Supervisors